Instagram Ne Zaman Kuruldu?

Instagram Ne Zaman Kuruldu?

Instagram Ne Zaman Kuruldu?

Önceki yıllarda fotoğraflarımızı çektiğimizde diğer insanlarla paylaşabilmek için büyük albümlerimiz olurdu. Bu fotoğrafları sadece yakınımızda olan ve sevdiğimiz insanlarla paylaşabilirdik.

Teknoloji Gelişti Ve Albümler Yerini İnstagrama Bıraktı

Teknolojinin gelişmesiyle albümler hayatımızdaki yerini sosyal medyaya özellikle de ınstagrama bıraktı. Hemen hemen herkesin kullandığı akıllı telefonlarla çektiğimiz fotoğrafları aynı anda çok büyük bir kitleye hitap edecek şekilde instagramda paylaşabiliyoruz. Hayatımızın neredeyse çok büyük bölümünde bize eşlik eden instagram kullanımı insanlar için çok keyif verici bir hal almıştır. Peki hayatımızda çok büyük yer kaplayan instagram ne zaman kuruldu?

Instagram Kuruluş Dönemi

2010 yılının ekim ayında instagram, çok kullanılan bir sosyal ağ olmayı başaracağını daha ilk günlerinde başarısıyla göstermiştir. 6 Ekim 2010 da kurulan instagram çok büyük ilgi çekmiştir ve kurulduğunda bu ilgi giderek artmıştır. Birçok sosyal medya ağlarının oluşumunun arkasında bilişime meraklı, bilişimi araştıran ve bilişimi geliştirme çabası içinde olan genç kişilerin olduğu görülmektedir.

Kevin Systrom ve Mike Kreiger, instagramın kurucularıdır.  Üniversiteden mezun olan gençler, slikon vadisinin önemli şirketlerinde çalışmış olan bu gençler deneyim ve hevesleriyle instagramı kurdular. Kurucuları ABD nin gözde üniversitesi Stanfor üniversitesi mezunudur her iki genç kurucu.

Çok büyük bir beğeniye ulaşan instagramı bir süre sonra Facebook çok yüksek bir fiyata satın almıştır. Merkezi San Francisco da olan beğeni kitlesi çok büyük olan instagram, çok önemli bir sosyal medya hesabı olarak görülmektedir.

3 Dakika Önce